» Jaką kołdrę powinniśmy wybrać dla naszego dziecka?

Promocje dnia

Obrus Sylvia 180x140cm

Obrus Sylvia 180x140cm84,99 zł75,99 zł

Pościel Barbie I

Pościel Barbie I79,00 zł69,99 zł

Pościel Real Madryt Czarna 160x200

Pościel Real Madrid Black85,00 zł75,00 zł

Pościel z kory w kwiaty 160x200 R382-1

Pościel z kory 3464,00 zł59,99 zł

Ręcznik Monster High

Ręcznik Monster High35,00 zł29,00 zł

Ręcznik Pretty Bird

Ręcznik Pretty Bird39,00 zł35,00 zł

Poduszka Real Madrid

Poduszka Real Madrid24,99 zł19,99 zł

Jaką kołdrę powinniśmy wybrać dla naszego dziecka?


Dorosły człowiek przeznacza prawie 30% swojego życia na sen. Jeszcze więcej czasu na tę czynność poświęcają nasze dzieci. Im mniejszy maluch, tym więcej snu potrzebuje. Jednak to nie tylko liczba przespanych godzin decyduje o efektywności odpoczynku. Znaczenie ma również to, pod czym śpi nasza pociecha. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka rad, które pomogą wam w podjęciu decyzji, jaką kołdrę dla dziecka wybrać.
 

Jaki rozmiar kołdry powinniśmy wybrać dla naszego dziecka?


Oczywiście rozmiar wybieranej przez nas kołderki powinien dopasowany być nie tylko do wielkości łóżeczka, ale również do wieku dziecka. Dla najmniejszych dzieci (od 0 do 5 lat) wybierajmy kołdrę w rozmiarach 100x135 centymetrów. Do takiej kołderki najlepiej dobrać małą poduszkę o wymiarach 40x60 centymetrów. Dla starszych dzieci (od 5 do 10 lat) zaleca się dobranie kołdry o wielkości 140x200 centymetrów w zestawie z Kołdra dziecięca 100x135 Actigardpoduszka posiadającą wymiary 70x80 centymetrów. Najstarsze dzieci (od 10 lat wzwyż) zasługują oczywiście na największy rozmiar, dlatego najlepszym wyborem będzie zakupienie dla nich kołdry w rozmiarze 160x200 centymetrów i dobranie do niej dwóch poduszek o wymiarach 70x80 centymetrów.

 

Jakie wypełnienie powinna mieć i z jakich materiałów powinna być kołdra dla naszego dziecka?


Jeśli chodzi o pierwszą kwestię, czyli wypełnienie, mamy cztery możliwości. Pierwsza z nich to znana nam jeszcze z czasów dzieciństwa kołdra z pierza. Niestety oprócz tego, że taka kołdra wykonana jest z naturalnych materiałów, nie ma więcej zalet. Jest ciężka, nie zapewnia odpowiedniej izolacji cieplnej i kompletnie nie nadaje się dla dzieci z alergią. Kolejna propozycja to kołdra puchowa. Posiada ona dobre właściwości grzewcze i jest znacznie lżejsza niż pierzyna. Trzecia propozycja to kołdra wełniana. Ten rodzaj wypełnienia świetne utrzymuje ciepło, a dodatkowo zapewnia doskonałą wentylację. Taka opcja jest właściwym wyborem, szczególnie dla dzieci zmagających się z alergią na roztocza. Kołdra syntetyczna (antyalergiczna) to propozycja dla dzieci o szczególnej wrażliwości na alergeny. Niniejszy typ kołdry zapewnia dobrą wentylację, ciepło oraz jest miękki w dotyku. Dodatkowym atutem mogą być również pikowania, które będą zapobiegały przemieszczaniu się wypełnienia. Jeśli chodzi o tkaninę, z której powinna wykonana być kołdra dla naszego dziecka, najlepszym wyborem będzie bawełna. Wśród jej zalet możemy wymienić odporność na rozciąganie, dobre przewodnictwo ciepła oraz higroskopijność. Kołdra poszyta bawełną to również dobry wybór dla dzieci zmagających się z alergią. Przedstawione powyżej wskazówki z pewnością pomogą Wam w dokonaniu wyboru kołdry dla dzieci.

Pamiętajcie, aby zwracać uwagę na materiały, z których jest wykonana, typ wypełnienia oraz rozmiar. W przypadku najmniejszych pociech oraz alergików najlepszym rozwiązaniem będzie kołdra antyalergiczna. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom Wasze dziecko będzie miało zdrowy i spokojny sen, a Wy czas na zasłużony odpoczynek.
Przejdź do strony głównej
Dotpay - płatności sklepu z pościelą KamKryst.pl