» Jaką kołdre antyalergiczną wybrać?

Promocje dnia

Obrus Sylvia 180x140cm

Obrus Sylvia 180x140cm84,99 zł75,99 zł

Pościel Winx 160x200

Pościel WinX 160x20079,00 zł70,00 zł

Pościel z kory 29

Pościel z kory 2964,00 zł59,99 zł

Pościel The Dog

Pościel The Dog79,00 zł69,00 zł

Pościel Neymar FC Barcelona 160x200

Pościel Neymar79,00 zł69,00 zł

Jaką kołdre antyalergiczną wybrać?

 

Kołdry antyalergiczne - czy warto?

 

Alergia to problem, z którym zmaga się około 40% naszej populacji. Niniejsze zaburzenie związane jest z nadmierną (atypową) reakcją organizmu, w efekcie wywołującą objawy chorobowe (np. katar, duszności, kaszel, łzawienie oczu). Alergenami na ogół są substancje znajdujące się w naszym otoczeniu. W zależności od rodzaju alergii, czynnikami wywołującymi reakcję niepożądaną mogą być zarówno pyłki drzew lub traw (tzw. alergeny sezonowe), jak również roztocza kurzu domowego (oddziałujące bez względu na porę roku). W niniejszym tekście zwrócimy uwagę na to, jak odpowiedni dobór kołdry może pomóc chorym w walce z alergią.
 

Jak żyć z alergią i czy dobór kołdry ma znaczenie?


Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy znaczącą część naszego życia, ale czy wiemy, kto jeszcze tam z nami mieszka? Roztocza kurzu domowego to mikroskopijne pajęczaki, które odżywiają się ludzkim naskórkiem, dlatego też ich ulubionymi miejscami bytowania często są: kołdry, narzuty, materace i poduszki, czyli wszystko to, co znajduje się w miejscu, w którym śpimy. Roztocza (a właściwie ich odchody) mogą wywoływać bardzo silne reakcje alergiczne. Dlatego tak ważne jest, aby osoby zmagające się z tym konkretnym rodzajem alergii zwracały szczególną uwagę na przedmioty znajdujące się w ich otoczeniu. Uważa się, że pokoje powinny urządzone być w sposób minimalistyczny. Wszelkiego rodzaju włochate poduszki, pluszowe misie oraz stare książki należałoby wyeliminować z sypialni. Okazuje się, że ogromne znaczenie ma również dobór odpowiedniej antyalergicznej pościeli, która pomoże nam w osiągnięciu bezpiecznego dla naszego zdrowia snu.
 

Jaką kołdrę antyalergiczną wybrać?


Wybierając kołdrę, która ma za zadanie pomóc nam w walce z alergią, powinniśmy zwracać uwagę na trzy podstawowe elementy. Po pierwsze kołdra musi „oddychać”. Oznacza to, że wybrany przez nas model powinien zapewniać nam nie tylko doskonałą izolację cieplną, ale również zapobiegać nadmiernej potliwości. Drugim istotnym elementem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Wedle zaleceń alergologów kołdra powinna być często wietrzona i przynajmniej raz na kwartał odświeżana. Dlatego też, tak ważne jest, aby wybrana przez nas kołdra była lekka i altumożliwiała nam pranie w wysokiej temperaturze oraz wirowanie w pralce. Po trzecie zwracajmy szczególną uwagę na wypełnienie, które powinno być wykonane z termicznie skręconych włókien syntetycznych. Takie właściwości posiada między innymi prezentowana na zdjęciu kołdra antyalergiczna Cztery Pory Roku - https://www.kamkryst.pl/koldra-cztery-pory-roku-medical-p-974.html


Alergicy z pewnością powinni zapomnieć o grubych kołdrach z pierza oraz puchu.
Jeśli więc dostrzegacie u siebie takie objawy jak: zapchany nos, suchy kaszel, duszności i drapanie w gardle, jak najszybciej pozbądźcie się ze swojego otoczenia zbędnych rzeczy gromadzących kurz i wymieńcie swoje dotychczasowe kołdry na taką, która posiada właściwości antyalergiczne (np. kołdrę cztery pory roku). Takie działania z pewnością pomogą Wam w zniwelowaniu uporczywych objawów alergii. Skonsultujcie się również z lekarzem alergologiem, który pomoże określić dalsze wytyczne postępowania i z pewnością udzieli wielu cennych porad.
Kolekcja kołder antyalergicznych oferowanych w naszym sklepie do obejrzenia tutaj - https://www.kamkryst.pl/koldry-antyalergiczne-c-8_25.html

 


Przejdź do strony głównej
Dotpay - płatności sklepu z pościelą KamKryst.pl