Strona główna1 » Jaką kołdre antyalergiczną wybrać?
Pomoc w zakupach
Pomoc w zakupach sklepu KamKryst
660-572-010


Poniedziałek - Piątek
10:00 - 18:00

Sobota
9:00 - 13:00
 
Formy płatności:
- przelew bankowy;KamKryst pościel sklep internetowy - dostawa
- przy odbiorze;
- DotPay.

Dostawa:
- przesyłka kurierska DHL;
- Poczta Polska;
- Paczkomaty24;
- Paczka w Ruchu;
- odbiór osobisty.

Koszt dostawy:
- przedpłata od 7,50zł.
- przy odbiorze od 11,50zł.
 

Darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 500zł. opłaconych z góry.

 

Odbiór osobisty zamówień
po uzgodnieniu telefonicznym
lub e-mail
- bez dodatkowych opłat.

Błonie Bieniewicka 14
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 13:00

Warszawa Połczyńska 93
Odbiór grzecznościowy!!!
Poniedziałek - Piątek
9:00 -15:30
Sobota - brak możliwości odbioru!

Płatności przelewem:

PHU "Kat-Dor"
05-870 Błonie Bieniewicka 14

Volkswagen Bank Polska S.A.
53 2130 0004 2001 0615 0478 0001

Jaką kołdre antyalergiczną wybrać?

 

Kołdry antyalergiczne - czy warto?

 

Alergia to problem, z którym zmaga się około 40% naszej populacji. Niniejsze zaburzenie związane jest z nadmierną (atypową) reakcją organizmu, w efekcie wywołującą objawy chorobowe (np. katar, duszności, kaszel, łzawienie oczu). Alergenami na ogół są substancje znajdujące się w naszym otoczeniu. W zależności od rodzaju alergii, czynnikami wywołującymi reakcję niepożądaną mogą być zarówno pyłki drzew lub traw (tzw. alergeny sezonowe), jak również roztocza kurzu domowego (oddziałujące bez względu na porę roku). W niniejszym tekście zwrócimy uwagę na to, jak odpowiedni dobór kołdry może pomóc chorym w walce z alergią. 

Jak żyć z alergią i czy dobór kołdry ma znaczenie?


Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy znaczącą część naszego życia, ale czy wiemy, kto jeszcze tam z nami mieszka? Roztocza kurzu domowego to mikroskopijne pajęczaki, które odżywiają się ludzkim naskórkiem, dlatego też ich ulubionymi miejscami bytowania często są: kołdry, narzuty, materace i poduszki, czyli wszystko to, co znajduje się w miejscu, w którym śpimy. Roztocza (a właściwie ich odchody) mogą wywoływać bardzo silne reakcje alergiczne. Dlatego tak ważne jest, aby osoby zmagające się z tym konkretnym rodzajem alergii zwracały szczególną uwagę na przedmioty znajdujące się w ich otoczeniu. Uważa się, że pokoje powinny urządzone być w sposób minimalistyczny. Wszelkiego rodzaju włochate poduszki, pluszowe misie oraz stare książki należałoby wyeliminować z sypialni. Okazuje się, że ogromne znaczenie ma również dobór odpowiedniej antyalergicznej pościeli, która pomoże nam w osiągnięciu bezpiecznego dla naszego zdrowia snu.

 

Jaką kołdrę antyalergiczną wybrać?

Kołdra antyalergiczna 4 pory roku
Wybierając kołdrę, która ma za zadanie pomóc nam w walce z alergią, powinniśmy zwracać uwagę na trzy podstawowe elementy. Po pierwsze kołdra musi „oddychać”. Oznacza to, że wybrany przez nas model powinien zapewniać nam nie tylko doskonałą izolację cieplną, ale również zapobiegać nadmiernej potliwości. Drugim istotnym elementem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Wedle zaleceń alergologów kołdra powinna być często wietrzona i przynajmniej raz na kwartał odświeżana. Dlatego też, tak ważne jest, aby wybrana przez nas kołdra była lekka i umożliwiała nam pranie w wysokiej temperaturze oraz wirowanie w pralce. Po trzecie zwracajmy szczególną uwagę na wypełnienie, które powinno być wykonane z termicznie skręconych włókien syntetycznych. Takie właściwości posiada między innymi prezentowana na zdjęciu kołdra Cztery Pory Roku.Alergicy z pewnością powinni zapomnieć o grubych kołdrach z pierza oraz puchu.
Jeśli więc dostrzegacie u siebie takie objawy jak: zapchany nos, suchy kaszel, duszności i drapanie w gardle, jak najszybciej pozbądźcie się ze swojego otoczenia zbędnych rzeczy gromadzących kurz i wymieńcie swoje dotychczasowe kołdry na taką, która posiada właściwości antyalergiczne (np. kołdrę cztery pory roku). Takie działania z pewnością pomogą Wam w zniwelowaniu uporczywych objawów alergii. Skonsultujcie się również z lekarzem alergologiem, który pomoże określić dalsze wytyczne postępowania i z pewnością udzieli wielu cennych porad.
Oferta kołder antyalergicznych dostępnych w naszym sklepie do obejrzenia na stronie kolekcji - Kołdry antyalergiczne


Przejdź do strony głównej
Dotpay - płatności sklepu z pościelą KamKryst.pl