» » Jak wybrać odpowiednią kołdrę na lato?

Promocje dnia

Obrus Nina 160x110cm

Obrus Nina 160x110cm65,00 zł55,00 zł

Obrus Laura 250x140cm

Obrus Laura 250x140cm91,99 zł81,99 zł

Obrus Sylvia 180x140cm

Obrus Sylvia 180x140cm84,99 zł75,99 zł

Pościel z kory R372/2 160x200

Pościel z kory 0864,00 zł59,99 zł

Poszewka z Kubusiem Puchatkiem

Poszewka Kubuś9,99 zł8,99 zł

Ręcznik Chelsea Londyn

Ręcznik Chelsea Londyn39,99 zł35,99 zł

Pościel Angry Birds Rio 160x200

Pościel Angry Birds Rio79,00 zł69,00 zł

Jak wybrać odpowiednią kołdrę na lato?

Chociaż sezonowa zmiana kołdry nie jest kwestią wymaganą, z roku na rok przybywa jej coraz więcej zwolenników. W końcu nie każdy z nas lubi spędzać noce pod ciepłą pierzyną, kiedy za oknem temperatura przekracza 20oC. Dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej kołder letnich, które zapewniają nam utrzymanie optymalnej temperatury w trakcie snu. Jednak jak wybrać najlepszą z nich?

 

Jak wybrać odpowiednią kołdrę na lato?


Chociaż wydawać się może, że wybór kołdry nie jest trudnym zadaniem, przed jej zakupem należy rozważyć kilka istotnych czynników, które przyczynią się do znacznego podniesienia komfortu naszego snu w czasie ciepłych, letnich nocy.

Po pierwsze - rozmiar kołdry. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu, zastanów się jaki rozmiar kołdry najbardziej Ci odpowiada. Do łóżka małżeńskiego najlepiej pasują modele o wymiarach 180x200 cm oraz 200x220 cm. Natomiast na łóżku pojedynczym wspaniale sprawdzą się kołdry o wymiarach 140x200 cm lub 160x200 cm.

Po drugie - rodzaj wypełnienia. W przypadku letniej kołdry najlepszym wyborem mogą okazać się modele charakteryzujące się silikonowo-poliestrowym wypełnieniem. Zapewnia nam ono utrzymanie optymalnej temperatury ciała oraz właściwą cyrkulację powietrza. Ponadto, niniejsza kołdra zapobiega rozwojowi roztoczy kurzu domowego i jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Po trzecie - poszycie kołdry. Decydując się na zakup niniejszego produktu, warto również zwrócić uwagę na rodzaj jej poszycia. W cieplejsze noce świetnie sprawdzą się kołdry charakteryzujące się poszyciem wykonanym z lekkich materiałów, w tym bawełny lub mikrofibry, które zapewniają idealną przepuszczalność powietrza, nawet w czasie najbardziej upalnych nocy.

 

Jakie zalety posiada sezonowa zmiana kołdry?


Dzięki sezonowej zmianie kołdry jesteśmy w stanie zapewnić sobie optymalną temperaturę ciała, która w znacznym stopniu wpływa na jakość naszego wypoczynku. W odróżnieniu od kołder zimowych, kołdry letnie charakteryzują się lekkością i wysoką przepuszczalnością powietrza, która uchroni nas przed nadmierną potliwością w czasie snu. Dodatkowo ich niewielka objętość oraz waga umożliwia nam częste pranie w pralce bez obaw o długi proces schnięcia i przesuwanie się wkładu.

 

Letnia kołdra, czyli jaka?


Wśród dostępnych na rynku kołder letnich wyróżnić możemy kilka modeli, które spełniają wszystkie wyżej wymienione wymagania.

Propozycja nr 1.
Kołdra Medicare - to nowoczesna kołdra antyalergiczna, której poszycie składa się ze 100% mikrofibry. Dzięki lekkiemu i puszystemu wypełnieniu, niniejszy model idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała, umożliwiając jednocześnie swobodną cyrkulacje powietrza.
 
Kołdry MedicarePropozycja nr 2.
Kołdra Medical - niniejszy model posiada wypełnienie składające się w 100% z innowacyjnych włókien poliestrowo-silikonowych, które zapewniają niezwykłą sprężystość materiału nawet po częstym praniu w pralce mechanicznej.
 
Kołdra MedicalPropozycja nr 3.
Kołdra ActiGard - to innowacyjny produkt, który nie tylko doskonale sprawdza się w roli kołdry letniej, ale również zapobiega rozwojowi roztoczy kurzu domowego, pleśni oraz grzybów. Ponadto, poszycie niniejszej kołdry składa się ze 100% bawełny, która zapewnia naszej skórze wyjątkowe poczucie komfortu.
 
Antyalergiczna kołdra ActiGard


 

Jak dbać o kołdrę letnią?


W odróżnieniu od kołder zimowych, kołdry letnie są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki silikonowemu wypełnieniu możemy bowiem poddawać ją częstemu praniu, a jej lekkość sprawia, że proces schnięcia nie przekracza kilku godzin. Chociaż za oknem widać dopiero pierwsze zwiastuny wiosny, już dziś warto zastanowić się nad wyborem idealnej kołdry letniej do swojej sypialni!
Przejdź do strony głównej
Dotpay - płatności sklepu z pościelą KamKryst.pl