Strona główna1 » Aktualności sklepu z pościelą KamKryst2 » Dlaczego i jak często powinniśmy zmieniać pościel?
Pomoc w zakupach
Pomoc w zakupach sklepu KamKryst
660-572-010


Poniedziałek - Piątek
10:00 - 18:00

Sobota
9:00 - 13:00
 
Formy płatności:
- przelew bankowy;KamKryst sklep z pościelą - dostawa
- przy odbiorze;
- DotPay.

Dostawa:
- przesyłka kurierska DHL;
- Poczta Polska;
- Paczkomaty24;
- Paczka w Ruchu;
- odbiór osobisty.

Koszt dostawy:
- przedpłata od 7,50zł.
- przy odbiorze od 11,50zł.
 

Darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 500zł. opłaconych z góry.

 

Odbiór osobisty zamówień
po uzgodnieniu telefonicznym
lub e-mail
- bez dodatkowych opłat.

Błonie Bieniewicka 14
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 13:00

Warszawa Połczyńska 93
Odbiór grzecznościowy!!!
Poniedziałek - Piątek
9:00 -15:30
Sobota - brak możliwości odbioru!

Płatności przelewem:

PHU "Kat-Dor"
05-870 Błonie Bieniewicka 14

Volkswagen Bank Polska S.A.
53 2130 0004 2001 0615 0478 0001

Dlaczego i jak często powinniśmy zmieniać pościel?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – to powiedzenie nie bez przyczyny cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Rodzaj dobranej pościeli, grubość kołdry, a nawet wielkość i kształt poduszek, wszystko to posiada niezwykle ważne znaczenie dla jakości i komfortu naszego snu. Jednakże, czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna dla Twojego zdrowia może być regularna zmiana pościeli?
 

Dlaczego powinniśmy zmieniać pościel?


Regularna zmiana pościeli jest niezwykle ważna nie tylko dla alergików i małych dzieci, ale również dla osób cieszących się pełnym zdrowiem. Co za tym stoi? Łóżko to miejsce, w którym spędzamy prawie połowę naszego życia.  Dlatego też, znajdujące się w nim elementy, takie jak materac, kołdra oraz pościel, narażone są na ciągłe działanie czynników przyczyniających się do rozwoju szkodliwych dla naszego zdrowia bakterii. Kładzenie się spać zaraz po zażyciu kąpieli lub umyciu głowy sprzyja zwiększeniu wilgotności środowiska, które staje się wówczas niezwykle przyjazne dla wzrostu grzybów oraz rozwoju roztoczy stanowiących częstą przyczynę alergii (zwłaszcza u dzieci). Roztocza uwielbiają takie miejsca jak narzuty, grube koce oraz przepocone pościele. Ponadto, oprócz rozwoju alergii, niniejsze pajęczaki odpowiedzialne są za wywoływanie zmian skórnych oraz objawów astmy. Pościel to również miejsce, w którym gromadzą się nasze płyny ustrojowe (w tym: ślina, sebum, a nawet śladowe ilości moczu oraz ropy). Częsta zmiana pościeli jest niezwykle ważna w okresie chorób (zwłaszcza chorób skórnych), dzięki temu chronimy nasz organizm przed ponownym kontaktem z bakteriami i wirusami.
 

Jak często powinniśmy zmieniać pościel?


Odpowiedź na pytanie „dlaczego powinniśmy zmieniać pościel?” już znamy. Jednak jak często powinniśmy to robić?
Pościel w której śpimy każdego dnia powinniśmy zmieniać przynajmniej raz na okres 2 tygodni. Jednakże, najzdrowszym dla nas rozwiązaniem byłaby zmiana posłania co 7 dni. Jeśli mamy taką możliwość, przynajmniej raz na okres 2 dni powinniśmy również wietrzyć kołdrę wraz z poduszkami – to niezwykle ważna czynność zwłaszcza w przypadku dzieci oraz osób zmagających się z problemem alergii na roztocza kurzu domowego. Zadbaj również o to, aby zagwarantować możliwie jak największą suchość łóżka. Chcąc zmniejszyć ryzyko rozwoju bakterii oraz roztoczy należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej kołdry antyalergicznej oraz nakładki na materac posiadającej właściwości bakteriobójcze.
 

Jak zagwarantować sobie zdrowy sen?


Poznaj 5 skutecznych sposobów, dzięki którym zagwarantujesz sobie oraz swoim bliskim zdrowy i spokojny sen.

Krok 1: Wybierz materac dopasowany do wymagań Twojego kręgosłupa.
Zanim zdecydujesz się na zakup odpowiedniego materaca do Twojego łóżka – wypróbuj go! Dla osób zmagających się z licznymi problemami kręgosłupa lub chorobami stawów, najbardziej odpowiednie mogą okazać się modele charakteryzujące się wysokim stopniem twardości. Jednakże, w przypadku osób cieszących się dobrym zdrowiem, optymalnym wyborem okazują się materace o średniej twardości.

Krok 2: Wybierz odpowiednią kołdrę.
Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych znaleźć możemy szeroki wybór kołder, które są w stanie zagwarantować nam niezwykły komfort snu. Jeśli zmagasz się z problemem alergii postaw na model, który hamuje rozwój roztoczy i szkodliwych bakterii.

Krok 3: Dobierz wygodne poduszki.
Wielkość oraz kształt poduszek posada niezwykłe znaczenie dla komfortu i jakości Twojego snu. Unikaj grubych i twardych wkładów, które mogą spowodować odczuwanie dolegliwości bólowych w szyjnym odcinku kręgosłupa.

Krok 4: Pamiętaj o regularnej zmianie posłania.
W końcu nic nie odpręża nas tak, jak zapach czystej, świeżej pościeli.

Krok 5: Zadbaj o czystość w swojej sypialni.
Regularnie oczyszczanie mebli z nadmiaru kurzu oraz codzienne wietrzenie pokoju jest w stanie wpłynąć na znaczne zwiększenie nie tylko komfortu, ale również bezpieczeństwa naszego snu.
Przejdź do strony głównej
Dotpay - płatności sklepu z pościelą KamKryst.pl